Krumlovský masopust 2018

Český Krumlov, Náměstí Svornosti 2, Český Krumlov - Vnitřní Město

Poslední změna
1. únor 2018

Je nám líto, pro tuto akci nyní nejsou žádné aktuální termíny konání.

O akci

Krumlovský masopust odstartuje letos v sobotu 10. února v 10:00 hod. v Klášterech Český Krumlov. Zde můžete po celý den nejen ochutnávat tradiční slané i sladké masopustní pochutiny, poslouchat tradiční lidovou hudbu, ale dát i průchod vlastní fantazii a tvořivosti. Letos se totiž tradičního průvodu maškar můžete zúčastnit i vy a vaše děti! Buďte proto na průvod dobře připraveni a přijďte si vyrobit nejrůznější maškarní masky inspirované tématem „divadlo". K tradičnímu masopustnímu průvodu samozřejmě patří hudba, ruchy a rytmika, těšit se tak můžete i na výrobu nejrůznějších rytmických nástrojů.

Sobotní program pokračuje tradiční masopustní veselicí v res­tauraci pivovaru Eggenberg. Můžete se těšit na zabijačkové hody s ochutnávkou zabijačkových specialit. Dobroty ze zabijačky si budete moci na místě také zakoupit a odnést si s sebou domů. Pro navození té pravé masopustní atmosféry od 17:00 hod. zahraje oblíbená českokrumlovská kapela „Nakřáplý šišky".

Tradiční masopustní průvod masek vyrazí do ulic v úterý 13. února v 16.00 hodin od ZUŠ v Kostelní ulici. Žáci Základní umělecké školy v Českém Krumlově společně se studenty Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České, muzikanty, výtvarníky a občany města Český Krumlov rozveselí a pobaví návštěvníky zábavným programem. Účastníci v maskách se budou na mnoha zastaveních v centru města představovat různorodým programem a koledováním. Žáci výtvarného oboru ZUŠ připravili 40 nových masek na téma „Divadlo bez opony". Masky jsou inspirovány komedií dell´arte, tradičním japonským divadlem nó a čínskou operou. Studenti SUPŠ sv. Anežky České zase připravili „divadelní klobouky". K vidění bude i mnoho masek z předchozích ročníků. V areálu SUPŠ sv. Anežky České na klášterním nádvoří na Tramíně účastníci průvodu odehrají představení Nálodního divadla.

Místo konání
Český Krumlov Náměstí Svornosti 2 381 01 Český Krumlov - Vnitřní Město Jihočeský kraj Ukaž na mapě

Muzeum loutek a Pohádkový dům 69 m

Český Krumlov, Radniční 29
Expozice Kabinetu loutek Národního muzea v Praze. Obsahuje přes 200 loutek aranžovaných do tématických celků, takže můžete vidět například vyobrazení historických legend, jihočeskou svatbu, vodníky i s utopencem,…

Divadla a kina pro děti Výlety s dětmiJihočeský kraj – 19 lidí doporučuje

Muzeum voskových figurín Český Krumlov 143 m

Český Krumlov, Kájovská 68
Mezi figurínami najdete např. pány z Rožmberka, Rudolfa II., jeho alchymisty, rybníkáře z Jižních Čech,… Uvidíte expozici historických řemesel, starý šenk i síň slávy s významnými postavami z kulturního a politického…

Výlety s dětmiJihočeský kraj – 30 lidí doporučuje

Otáčivé hlediště Český Krumlov 239 m

Český Krumlov, Zámek Český Krumlov
Od května do září jsou zde pravidelně pořádána dětská představení. Představení se ruší při velmi nepříznivém počasí. (Silný déšť, bouřka, vítr apod.) Konečné rozhodnutí o zrušení představení bude vydáno až v Českém…

Divadla a kina pro dětiJihočeský kraj – 18 lidí doporučuje

Mateřské centrum Míša 425 m

Český Krumlov, Linecká 67 (DDM)
MC Míša nabízí posezení a popovídání si pro maminky a volné hraní se spoustou hraček pro děti, hudební kroužek (říkanky, tanečky, písničky), výtvarný kroužek (výtvarné činnosti pro nejmenší a maminky).

Dětské herny, mateřská centra Kroužky pro dětiJihočeský kraj – 25 lidí doporučuje

Apartmány Červený Dvůr 7,5 km

Český Krumlov, Červený Dvůr 9
Ubytování v Jižních Čechách u Českého Krumlova. Ubytujeme Vás v nových apartmánech vybavených ve venkovském stylu. Při stavbě jsme se snažili používat přírodní materiály a nenarušit stavbou ráz zdejšího krásného…

Dovolená s dětmi UbytováníJihočeský kraj – 32 lidí doporučuje

Doporučte tuto akci.
Doporučuji

3 lidé doporučují

Tip: Chcete se zviditelnit? Nabízíme reklamní pozice na tomto webu. Vždy jen za rozumné ceny. Pište na redakce@peknyden.cz.

Portál peknyden.cz neodpovídá za případně změny programu.

Co je nového na PeknyDen.cz?

Přehled nových míst pro rodiny s dětmi, upoutávky na akce, soutěže a články můžeme zasílat i Vám. Novinky obvykle zasíláme jednou měsíčně.

Přihlaste se k odběru novinek

Váš prohlížeč je už stašího data a může být nebezpečný!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

×