Soutěžte o vstupenky na představení Vidím nevidím

Termín konání: 15. listopadu - 22. listopadu - soutěž ukončena

Historie Laterny magiky začíná v roce 1958, kdy režisér Alfréd Radok spolu se scénografem Josefem Svobodou vytvořili pro Světovou výstavu v belgickém Bruselu a pro její československý pavilon představení, nazvané Laterna magika. Toto jméno poté dostalo divadlo v Praze (zrekonstruovaná budova kina Adria na Národní třídě), v němž byl program po velkém bruselském úspěchu uváděn.

Základní snahou, která utváří Laternu magiku dodnes, je hledáni cest ke specifickému divadlu, které je schopné vyprávět příběh za použití nejrůznějších témat a prostředků, v dnešní době se jedná zejména o multimediální projekci v kombinaci s pohybem na jevišti.

Vyhlášení výherců

Správná odpověď na soutěžní otázku:
Maminku malé Agátky v představení ztvárnila: Linda Rybová.

Děkujeme za všechny správné odpovědi a gratulujeme vylosovaným výhercům:

  • Barbora Bizkova, Praha
  • Martina Ďuriníková, Praha
  • Alena Lonková, Praha
  • Richard Hlobik, Kostelec

Výherci se ohlásí na pokladně.Titul s názvem Vidím nevidím připravila filmová režisérka a animátorka Maria Procházková (mj. autorka celovečerních snímků Kdopak by se vlka bál a Žralok v hlavě). Ve svém scénáři se volně inspirovala dětskou knihou Ivy Procházkové Pět minut před večeří.


Představení Laterny magiky určené rodinnému publiku vypráví příběh holčičky Agátky, která když se narodila, neviděla, a tak svět kolem sebe objevuje především hmatem a sluchem. Pomocí projekcí nám dává nahlédnout i do svých fantazií a představ.

Více o představení.

Před představením je pro děti možnost zúčastnit se zdarma tvůrčí dílny při včasné registraci, a po představení je ještě doprovodný program na jevišti pro všechny zájemce.

Přečtěte si obecné podmínky soutěže.

Tip: Chcete se zviditelnit? Nabízíme reklamní pozice na tomto webu. Vždy jen za rozumné ceny. Pište na redakce@peknyden.cz.

Co je nového na PeknyDen.cz?

Přehled nových míst pro rodiny s dětmi, upoutávky na akce, soutěže a články můžeme zasílat i Vám. Novinky obvykle zasíláme jednou měsíčně.

Přihlaste se k odběru novinek

Váš prohlížeč je už stašího data a může být nebezpečný!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

×