Soutěžte o rodinné vstupenky na výstavu - Fenomén IGRÁČEK a k tomu Igráčka!

Termín konání: 9. března - 15. března - soutěž ukončena

Putovní výstava Fenomén IGRÁČEK zavítá na zámek v Děčíně
Výstava proběhne na Zámku Děčín od 28. ledna do konce března 2016. K vidění budou nové figurky s moderními prvky a doplňky. Kromě toho se návštěvníci mohou těšit na netradiční vize designérů nebo zajímavosti z výroby figurky. Jedna sekce výstavy představí původní figurku Zedníka a tu soudobou – tehdy a nyní. Připravena je i soutěž o hodnotné ceny. Výstavu připravila společnost EFKO, český výrobce her a hraček, ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně.

Vyhlášení výherců

Správná odpověď na soutěžní otázku:
Od svého uvedení na trh slaví letos Igráček 40 let.

Děkujeme za všech 85 správných odpovědí a gratulujeme vylosovaným výhercům:

  • Květuš Kmínek, Děčín
  • Ludmila Vilímová, Praha
  • Milan Jasoněk, Otice


Zámek Děčín byl v historii významným strategickým bodem Česko – Německého pomezí. Donedávna byl jeho význam opomíjen, a to vzhledem k tomu, že zámek po léta sloužil několika vojenským armádám, a tudíž byl veřejnosti nepřístupný. Nutno ale říci, že za poslední dobu nabývá opět na svém významu mezi českými kulturními památkami. Již dnes, s počtem přes padesát tisíc návštěvníků za rok, patří mezi nejnavštěvovanější památky Ústeckého kraje. Vedení zámku vynakládá veliké úsilí na obnovu expozic a je nesmírně aktivní. Kromě stálých expozic a okruhů každým rokem zařazuje zámek do programu i řadu jednorázových výstav, jako například velice známou výstavu – Fenomén IGRÁČEK ve spolupráci s českým výrobcem hraček, firmou EFKO.

Zámek má celoročně otevřené dvě prohlídkové trasy – „Zlatá léta děčínského zámku“ a „Návštěva u knížete Františka Thuna“. Od dubna do října je přístupný ještě třetí okruh „Barokní perly zámku“ a prohlídka s Černým rytířem určená především pro rodiny s dětmi. Tato prohlídka je součástí projektu „Otevřete 13. komnatu“, zámek Děčín zde spolupracuje s dalšími 9 hrady a zámky. Během školních prázdnin je v nabídce ještě prohlídka „Za tajemstvím zámeckých dětí“, určena pro nejmenší děti.

Pozvánka na Putovní výstavu Fenomén IGRÁČEK na zámku v Děčíně na PeknyDen.cz.

Přečtěte si obecné podmínky soutěže.

Tip: Chcete se zviditelnit? Nabízíme reklamní pozice na tomto webu. Vždy jen za rozumné ceny. Pište na redakce@peknyden.cz.

Co je nového na PeknyDen.cz?

Přehled nových míst pro rodiny s dětmi, upoutávky na akce, soutěže a články můžeme zasílat i Vám. Novinky obvykle zasíláme jednou měsíčně.

Přihlaste se k odběru novinek

Váš prohlížeč je už stašího data a může být nebezpečný!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

×