Podzim, jak má být v šumavské dřevěnce v Albrechtci

28. září 2016

Šumavu má naše rodina ve zvláštní oblibě a některá místa navštěvujeme i několikrát ročně. Poslední roky jezdíme rádi do dřevěnky rodiny Bártů v Albrechtci u Zdíkova. Jezdíme sem pravidelně v létě už nejméně pět let a jsme tu vždy velmi spokojeni. Teď už sice asi definitivně začal podzim, to je ale pro Šumavu spíše bod navíc. Když bude jen trochu přát počasí, změní se to tady v houbařský ráj a pěší turistika je na podzim také příjemnější, než v parném létě. Na některých nejznámějších místech alespoň nebude takové množství lidí jako v sezoně. A protože tento i další měsíce nabízejí možnosti prodloužit si víkendy s využitím státních svátků i podzimních prázdnin dětí, nebude na škodu trocha inspirace…

Bártů dřevěnka Nový Dvůr – Albrechtec

Kdy jsme navštívili: naposledy srpen 2016

Albrechtec: tato malinká obec čítající pár chalup mezi lesy a loukami leží asi 3km od Zdíkova a 10 km od Vimperka. V místě není kromě pár chalup vůbec nic, a v tom je právě ten půvab. Pokud chcete nakoupit, sjedete si kousek do Zdíkova, popř. dojdete i pěšky, na větší nákupy můžete do Vimperka, kde je Tesco, Penny, Lidl… Vimperk (cca 10km) je větší město, kde najdete veškerou občanskou vybavenost. Co se týče restaurací, opět musíte do Zdíkova a nebo do Nového Dvora. Albrechtec mohu doporučit všem, kteří si chtějí trochu odpočinout od civilizace. Je zde krásně a klid, přitom se dostanete pohodlně až k chalupě po nové asfaltové silničce.

Ubytování: dřevěnka je rozdělena na 2 apartmány, které je možno pomocí spojovacích dveří buď propojit nebo oddělit. V sezoně (prázdniny) se chalupa pronajímá pouze jako celek. Menší apartmán je určen pro 4–6 osob, sestává z obytné místnosti s kuchyňským koutem a 2 ložnic v podkroví. Kuchyňský kout je vybaven dvouplotýnkou, mikrovlnkou, varnou konvicí, lednicí a samozřejmě nádobím. Jídelní stůl je uzpůsoben pro použití 4 lidmi. Dále je v obytné místnosti televize.
Do podkroví vedou krásné dřevěné schody. Oba pokojíky v podkroví jsou dvoulůžkové s manželskými postelemi, v jednom je navíc dřevěná dětská postýlka, v kuchyni je rozkládací gauč až pro 2 osoby. Koupelna je se sprchou, WC v koupelně. V oddělené chodbičce je botník. K vytápění slouží krbová kamínka.
Druhý větší apartmán je pro 8–10 osob, dole je obývací místnost, kuchyň, koupelna se sprchou a WC, chodbička s botníkem. Kuchyň je v tomto apartmánu vybavena elektrickým sporákem s troubou, je zde varná konev, mikrovlnka, lednice. Nádobí v dostatečném množství. Chybí nám zde jen větší lednice s mrazákem a myčka…V obývací místnosti velký jídelní stůl s lavicemi a židlemi, kde se vejde spousta lidí, je zde také televize. K dispozici je spousta her i knížek pro děti i dospělé.
Po dřevěných schodech se dostanete do podkroví, kde jsou 3 ložnice, 2 dvoulůžkové s manželskými postelemi (v jedné opět k dispozici dětská postýlka – cestovní), třetí ložnice je velmi prostorná se 4 lůžky. Dole v obývací místnosti opět rozkládací gauč až pro 2 osoby. K dispozici v obou apartmánech jsou ručníky, povlečení i utěrky. Krbovými kamny v přízemí se dá vytopit celý apartmán a to velmi rychle.
K dispozici v chalupě je úložný prostor-garáž na uložení všeho možného, např. kočárků, kol, zimního vybavení atd. Možno využít sušáky na prádlo, sušicí plata na houby, badbinton, dětské židličky…
Zahrada kolem dřevěnky je neoplocená, majitelé vlastní ještě krásnou chalupu vedle. Na zahradě ohniště – u ohniště kryté posezení, gril, dětská houpačka a prolézačka s klouzačkou, pískoviště. U chalupy dřevěné stoly s lavicemi k venkovnímu posezení. K dispozici jak dříví na topení v kamnech, tak na ohniště.

Výhody pro děti a celkové hodnocení: v obou apartmánech k dispozici hračky, ve větším ve velkém pokoji i knížky, hry apod. Dětské postýlky i s peřinkami, dětským povlečením, nepromokavými podložkami. Děti se vyblbnou uvnitř i venku na hřišťátku. Na příjezdové asfaltové silničce možnost jízdy na odrážedlech – provoz minimální. Jsme tu vždy moc spokojeni – jedná se o velmi příjemné ubytování a cena je více než příznivá, zahrnující i všechny energie, povlečení, ručníky, mycí prostředky, mýdlo, toaletní papír, dřevo… I když je nás vždy plná chalupa včetně pěti malých dětí, myslím, že jsme měli všichni (pokud jsme chtěli) svoje soukromí. Okolím jsme nadšeni – Šumava, jak má být a to doslova na dosah. Krásné kvetoucí, udržované louky, les jen kousek od chalupy a hub spousty. Kousek od chalupy možno koupit čerstvé pstruhy a med.
Chalupa se pronajímá i v zimě a musí to tady být opravdu krásné. A lyžařské areály Zadov a Churáňov jsou v dosahu pár kilometrů.


Výlety:

Pěšky do Zdíkova – zámek s resturací (cca 3km), možno na kole, pěšky i s kočárkem, výborně vaří (vyšší ceny, ale krásné prostředí)
Pěšky Nový Dvůr – restaurace Elsyn Dvůr, projížďky na koních, ovce… (cca 2km) – vaří zde klasické české hotovky
Vimperk – zámek, pěkné náměstí, koupaliště
Kašperské Hory – krásné náměstí, kostel, muzeum, naučné stezky z náměstí, v zimě skiareál
Sušice – náměstí, muzeum, aquapark, dětské hřiště, koupaliště

Túry (i s kočárky):
Kvilda-Bučina (6km jedna cesta), možné využít i autobus třebana jednu cestu
Modrava – Tříjezerní slať (3km jedna cesta)
Kašperk – hrad (z parkoviště i s kočárky)
Srní – Hauswaldská kaple (i s kočárky)
Rozhledna Churáňov vytvořená z bývalého skokanského můstku


Květa Soukupová
Můj blog

S rodinou bydlíme v Řevnicích nedaleko Prahy. Nyní jsem na rodičovské dovolené s nejmladším synem (celkem máme děti tři). Rodičovskou dovolenou si ráda zpestřuji cestováním s rodinou a přáteli, z čehož vlastně vznikl můj blog. Organizování dovolených a víkendových pobytů pro rodinu a známé je mým koníčkem ve volném čase. Kromě toho ráda čtu, pohybuji se v přírodě, ať už pěšky na kole, lyžích…

S manželem jsme rádi cestovali ještě než jsme měli děti, a to jak po Čechách, tak i v zahraničí. Když jsme si pak pořídili děti, nechtěli jsme se cestování vzdát a vlastně to ani nebylo nutné, i když samozřejmě nároky a požadavky se měnily s počtem a věkem dětí. Nyní máme děti tři (ve věku 7, 4 a 1 rok) a postupem doby jsme přišli na to, že nejpohodlnější je pronajmout si celou chalupu. Nemusíme se bát, že děti budou někoho rušit a nikdo neruší nás. Děti mají spoustu prostoru (nedovedu si dnes již představit víkend strávený v hotelovém pokoji, když by počasí nevyšlo…). Někdy je navíc až s podivem, jak krásné a někdy až luxusní chalupy si člověk může pronajmout a ve většině případů to ještě vyjde mnohem levněji, než kdyby se jelo do hotelu či penzionu.

Hledání ubytování podle představ, které jsem si stanovila je někdy zdlouhavější, ale většinou jsme spokojeni. Pro svou potřebu a potřebu kamarádů a známých jsem si nakonec založila blog, kde shrnuji informace o ubytováních, kde jsme byli spokojeni a kam se třeba i opakovaně vracíme. Některým tak ušetřím čas, který by strávili sezením u počítače a hledáním vhodného ubytování a snažím se navíc uvádět i informace, které mi třeba u jednotlivých popisů chyběly a považuji je za důležité.

Tip: Chcete se zviditelnit? Nabízíme reklamní pozice na tomto webu. Vždy jen za rozumné ceny. Pište na redakce@peknyden.cz.

Co je nového na PeknyDen.cz?

Přehled nových míst pro rodiny s dětmi, upoutávky na akce, soutěže a články můžeme zasílat i Vám. Novinky obvykle zasíláme jednou měsíčně.

Přihlaste se k odběru novinek

Váš prohlížeč je už stašího data a může být nebezpečný!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

×