Květnové novinky pro děti z Portálu

27. květen 2017

Procvičte si s dětmi čtení, sčítání a odčítání v novém pracovním sešitu nebo si přečtěte napínavý příběh o Leonovi, který byl ve vězení pro mladistvé, ale na svobodě ho čeká další dobrodružství, aby prokázal svou nevinu. Také se můžete přečíst příběhy malého mravenečka, který chce poznat svět. A nakonec je tu pro všechny malé čtenáře neobyčejný kocourek, který se ztratí a jeho malý přítel Lukas ho musí najít. Najde? To se musíte dočíst…

První čtení s počítáním

Iva Nováková

Autorský pracovní sešit je tvořený tematickými dvoustránkami, na kterých si dítě procvičí jednak čtení s porozuměním (krátké vyprávění s následným jednoduchým úkolem, jehož správné řešení potvrdí, že dítě článek opravdu přečetlo) a dále sčítání a odčítání do dvaceti bez přechodu přes desítku. Děti pomocí výsledků vyluští tajenky, což je více motivuje k počítání.
Iva Nováková je absolventka střední odborné školy výtvarné, zaměřuje se na tvorbu pro děti. Je autorkou zábavných a didaktických doplňovaček, hádanek, omalovánek a vystřihovánek. V Portále vyšly mj. její knihy Zábavný pravopis, Víš, co čteš?, Čtu a vím o čem, Počítej a lušti a Anglicko-české doplňovačky.

O knize
Ilustrace Iva Nováková
Brožovaná
64 stran
159 Kč

Ukázka z knihy

Doporučujeme také předchozí knihy Ivy Novákové: Anglicko-české doplňovačky, Počítej a lušti, Hurá do školy!, Zázračná proměna opičky Pepiny, Zábavný pravopi.Tuhej tulipán

Jaromír Konečný

Napínavý příběh pro starší čtenáře je prvním dílem volné série originálních detektivek pro mládež. Hlavní hrdina, šestnáctiletý Leon, se dostane na šikmou plochu a skončí ve vězení pro mladistvé. Naštěstí je brzy propuštěn na podmínku a získá dokonce i výuční místo v květinářství. Naneštěstí hned první den doslova zakopne o mrtvolu – a pro policii je pochopitelně podezřelým číslo jedna. Naštěstí je tu Laura, dcera jeho šéfa, která mu jako jediná věří. Ti dva se společně rozhodnou vypátrat skutečného vraha a dokázat Leonovu nevinu. Bláznivé dobrodružství může začít…
Jaromír Konečný žije od roku 1982 v Německu, kde působí jako spisovatel, publicista a kabaretní performer s „česko-bavorským přízvukem“. Patří k vůdčím osobnostem poetry slamu. Velmi úspěšné jsou jeho knížky pro mládež.

O knize
Překlad Michaela Škultéty
Brožovaná
200 stran
279 Kč

Ukázka z knihy

Ke knize také doporučujeme: Gorila a já, Piráti z Ledového mořehttp://obchod.portal.cz/…ada-percyho/Mraveneček na cestách

Stanislava Reschová

Knížku určenou zejména předškolákům a dětem mladšího školního věku tvoří krátké příběhy malého mravenečka, který chce poznat svět. Několikrát se vydává na cestu, jednou pěšky, jindy stopem, pak s pomocí hmyzího letadélka či plavbou v ořechové skořápce. Za každým příběhem následuje několik zajímavostí o některé postavě nebo předmětu z příběhu a dále zábavný úkol či hádanka.
Stanislava Reschová je úspěšnou autorkou pohádkových příběhů pro děti. V Portále vyšly její knihy Veselá kopa pohádek, Pohádky do kapsy (nominace na Zlatou stuhu 2015)a Pohádkové hrátky se zvířátky.

O knize
Ilustrace Vendula Hegerová
Vázaná
64 stran
195 Kč

Ukázka z knihy

Ke knize doporučujeme předchozí knihy Stanislavy Reschové: Veselá kopa pohádek, Pohádky do kapsy, Pohádkové hrátky se zvířátky.Kocourek, který měl rád déšť

Henning Mankell

Lukas dostal k narozeninám neobyčejného kocourka. Je to to nejlepší, co se mu mohlo stát. Lukas a kocourek jsou pořád spolu. Lukas ví, že jeho kocourek není jako ostatní kočky – je si jistý, že rozumí všemu, co mu říká .Jednoho rána se ale Lukas probudí a po kocourkovi jako by se slehla zem. Hledá a hledá, ale kocour beze stopy zmizel. Tatínek chce Lukase utěšit, a tak mu řekne, že kocourek se odstěhoval do Dešťového království. Jak se ale odtamtud vrátí?
Henning Mankell je široké veřejnosti dobře známý jak autora oblíbených detektivek s komisařem Wallanderem. Tento slavný švédský autor však napsal i řadu knížek pro děti, za něž získal mnohá ocenění.

O knize
Ilustrace Martina Matlovičová
Překlad Viola Somogyi
Vázaná
112 stran
285 Kč

Ukázka z knihy

Ke knize také doporučujeme: Herkules a strašidla, Malý kouzelník, Kdo straší školní strašidlo?, V zoo není žádná nuda.

Tip: Chcete se zviditelnit? Nabízíme reklamní pozice na tomto webu. Vždy jen za rozumné ceny. Pište na redakce@peknyden.cz.

Co je nového na PeknyDen.cz?

Přehled nových míst pro rodiny s dětmi, upoutávky na akce, soutěže a články můžeme zasílat i Vám. Novinky obvykle zasíláme jednou měsíčně.

Přihlaste se k odběru novinek

Váš prohlížeč je už stašího data a může být nebezpečný!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

×