Barevný podzim ve Sklenařicích u Vysokého nad Jizerou

9. listopad 2016

Pro letošní podzimní prázdniny jsme si s dětmi vybrali pobyt na horách, v chalupách Stodoly ve Sklenařicích u Vysokého nad Jizerou. Počasí nám sice přálo tak nějak střídavě, jak to už na podzim bývá, ale i tak jsme si to krásně užili. Zásluhu na tom má jak výborné ubytování, tak i místo samotné a výhledy na okolní „panoramata“. Když to tak vezmu, zažili jsme zde všechny druhy počasí (kromě sněžení), a když vysvitlo sluníčko, byla to opravdu odměna. Podzimní barvy všude kolem, krásně upravené louky a chaloupky… A když jsme náhodou zmokli, věděli jsme, že se vrátíme do krásné, vyhřáté chalupy. Kdo by vymrzl opravdu hodně, mohl využít saunu.
Chalupa je pronajímána celoročně, v zimě je možnost využít sjezdovku hned proti chalupě (závislá na přírodním sněhu) nebo dojet do Vysokého do skiareálu Šachty (2km), popř. do Jablonce nad Jizerou do skiareálu Kamenec (4km) nebo do Pasek nad Jizerou do zdejšího skiareálu, kde je i sedačková lanovka (5km). Větší střediska jako Harrachov nebo Rokytnice jsou také v dosahu. V létě je možné kromě turistiky využít u chalupy venkovní bazén a dětské i fotbalové hřiště. Jsem trochu nalomená, zda si zde již nezajistit letní dovolenou, pro zimní již nyní není šance…

Chalupy Stodoly ve Sklenařicích u Vysokého n. J.

Kdy jsme navštívili: říjen 2016 (pobyt st-ne)

Sklenařice: malá obec pár kilometrů od Vysokého nad Jizerou. Jedná se o domy a krásné roubenky rozeseté na kopcích. V místě není ani obchod, vyhlášená restaurace Mexiko bývá v sezoně otevřená, ale v době našeho pobytu zrovna bylo zavřeno. Je zde sjezdovka, nakterou je vidět přímo od chalup a v zimě, když je sníh, je údajně v provozu. Je to ale závislé na přírodním sněhu. Sklenařice jsou krásné a jsou zárukou pro klidnou dovolenou. Po hlavní silnici je to do Vysokého kousek a opačným směrem je to zase několik kilometrů do Jablonce nad Jizerou. Do velkých středisek jako je Kořenov, Harrachov a Rokytnice je to také kousek.

Stodoly: jedná se o dvě identické chalupy, pojmenované Vendula a Karolína, které každá skýtají pohodlné ubytování pro minimálně 12 ososb. Každá chalupa má svou venkovní terasu s posezením, společná je sauna ,hřiště na fotbal a dětské hřiště. Hosté z obou chalup se ale nikterak vzájemně neruší a chalupy jsou postavené tak, že do oken si rozhodně nekoukají. My měli pronajatou chalupu Vendula, z té je krásný výhled na okolní hory a do údolí přímo z obývacího pokoje, popř. z venkovní terasy (kde je pohodlné posezení a gril, v létě i bazén). Stodolu chalupa připomíná snad jen svou rozlehlostí a velikostí, jinak se jedná o krásné, prostorné a moderní chalupy se vším komfortem.
V přízemí chalupy je vstupní chodba s věšáky, z ní je vchod ještě do menší lyžárny. Pak už se jde chodbou do obývací místnosti ( na chodbě je ještě WC s umyvadlem). Obývací místnost je opravdu velmi prostorná, je tu místo na velkou jídelnu, kuchyň (velká lednice s mrazákem, sporák s elektrickou troubou, myčka, varná konev, mikrovlnka) i sedačku a TV. Kuchyň je vybavena spoustou nádobí, mycí prostředky i utěrky zde také najdete. Na uložení potravin je zde spousta místa.
Pod schody je uložen sušák na prádlo a sušička prádla.
Po krásných dřevěných schodech vystoupáte do patra, kde je z chodby vstup do třech samostatných apartmánů. Každý apartmán má malou chodbičku se vstupem do koupelny (WC, sprchový kout a umyvadlo), dále je spodní ložnice s manželským lůžkem a menší TV, po mlynářských schodech se vyjde ještě do podkroví, kde jsou 2 samostatné postele. Povlečení je v ceně ubytování, ručníky a osušky si vezměte své.
Topení je ústřední, všude bylo příjemné teplo, v apartmánech jsou radiátory, obývací místnost má podlahové vytápění.

Výhody pro děti: čisté, prostorné ubytování, žádný provoz, venkovní dětské hřiště (pískoviště, skluzavka) i hřiště na míčové hry a fotbal. Ve společné venkovní lyžárně/úschovně věcí je k zapůjčení síť, míče a další pomůcky. Na vyžádání k dispozici dětská postýlka a židlička. Dětem se zde líbilo moc.

Celkové hodnocení: příjemná, velkoryse prostorově řešená chalupa na krásném místě. Podzimní prázdniny jsme si tu s dětmi krásně užili, i když počasí nebylo zrovna ideální. V létě ,nebo naopak i v zimě, to tu musí být také krásné.


Výlety:

Líbilo se nám, že jsme přijeli a auto jsme použili až zase při odjezdu, v okolí spousta značených tras a krásných míst.

Vysoké nad Jizerou – náměstí, skiareál Šachty, hotel Větrov
Takto v mimosezóně jsme našli jen jednu funkční restauraci a to Restauraci u medvěda na náměstí – vařili zde obstojně.
Cukrárna na náměstí je super, mají zde zákusky vlastní výroby za neuvěřitelné ceny.
Na náměstí smíšené zboží Tuty, když máte štěstí jako my, můžete nakoupit ještě teplé housky a chléb, u kostela prý výborná pekárna.
Do Vysokého je to po modré 2,5 km pohodlnou cestou, vhodnou celkem i pro kočárek

Tomášův kříž, Tomášova chalupa – na druhou stranu po modré, směrem na Paseky, krásný výhled, malý okruh cca max 3 m od chalupy a zase zpět k chalupě okolo významné roubenky Tomášova chalupa.

Jablonec nad Jizerou – od chalupy z kopce dolů, asi 3 km a jste v Jablonci, cesta spíše pro pěší, popř. děti v nosítkách.
V Jablonci několik obchodů a restaurací, cukrárna, skiareál Kamenec.

Paseky nad Jizerou – krásná obec v kopcích, je zde velký skiareál, muzeum.
Dá se jít po modré, myslím, že cca 4 km od chalupy, tuto cetu jsme nešli
Hostinec u Hermíny – přímo u lanovky, narazili jsme zrovna na zvěřinové hody a byla to lahoda.


Květa Soukupová
Můj blog

S rodinou bydlíme v Řevnicích nedaleko Prahy. Nyní jsem na rodičovské dovolené s nejmladším synem (celkem máme děti tři). Rodičovskou dovolenou si ráda zpestřuji cestováním s rodinou a přáteli, z čehož vlastně vznikl můj blog. Organizování dovolených a víkendových pobytů pro rodinu a známé je mým koníčkem ve volném čase. Kromě toho ráda čtu, pohybuji se v přírodě, ať už pěšky na kole, lyžích…

S manželem jsme rádi cestovali ještě než jsme měli děti, a to jak po Čechách, tak i v zahraničí. Když jsme si pak pořídili děti, nechtěli jsme se cestování vzdát a vlastně to ani nebylo nutné, i když samozřejmě nároky a požadavky se měnily s počtem a věkem dětí. Nyní máme děti tři (ve věku 7, 4 a 1 rok) a postupem doby jsme přišli na to, že nejpohodlnější je pronajmout si celou chalupu. Nemusíme se bát, že děti budou někoho rušit a nikdo neruší nás. Děti mají spoustu prostoru (nedovedu si dnes již představit víkend strávený v hotelovém pokoji, když by počasí nevyšlo…). Někdy je navíc až s podivem, jak krásné a někdy až luxusní chalupy si člověk může pronajmout a ve většině případů to ještě vyjde mnohem levněji, než kdyby se jelo do hotelu či penzionu.

Hledání ubytování podle představ, které jsem si stanovila je někdy zdlouhavější, ale většinou jsme spokojeni. Pro svou potřebu a potřebu kamarádů a známých jsem si nakonec založila blog, kde shrnuji informace o ubytováních, kde jsme byli spokojeni a kam se třeba i opakovaně vracíme. Některým tak ušetřím čas, který by strávili sezením u počítače a hledáním vhodného ubytování a snažím se navíc uvádět i informace, které mi třeba u jednotlivých popisů chyběly a považuji je za důležité.

Tip: Chcete se zviditelnit? Nabízíme reklamní pozice na tomto webu. Vždy jen za rozumné ceny. Pište na redakce@peknyden.cz.

Co je nového na PeknyDen.cz?

Přehled nových míst pro rodiny s dětmi, upoutávky na akce, soutěže a články můžeme zasílat i Vám. Novinky obvykle zasíláme jednou měsíčně.

Přihlaste se k odběru novinek

Váš prohlížeč je už stašího data a může být nebezpečný!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

×