Články

Zajímavosti, aktuality, premiéry, knihy pro děti a rodiče.

Tátafest 2014: TataBojs, Táta roku i značka Tátové vítáni

19. květen 2014

Třetí červnová neděle již tradičně patří otcům. Ve světě se Den otců slaví již přes sto let a v našem kalendáři si v poslední dekádě i díky Tátafestu nachází své stálé místo. 8. ročník Tátafestu se uskuteční v neděli 15. června 2014 od 14 do 19 hod. v pražském parku Stromovka – v prostoru u restaurace Šlechtovka.

SPOLU PRO MATEŘSKÁ CENTRA – pomáhat se dá i bez peněz

18. květen 2014

Hračky, výukové pomůcky, výtvarné a sportovní potřeby, nábytek, kancelářská technika… Věci, které chybí mnohým mateřským centrům (MC) po celé ČR. Centra ale často fungují jen díky dobrovolníkům a jejich finanční zdroje jsou velmi omezené. Pomoci jim nyní chce nový dárcovský projekt Sítě mateřských center.

Maminy Cup 2014 aneb „Den, kdy mámy hrají prim!“

13. květen 2014

Výzva pro maminky z celé České republiky! Už máte ve svých rodinných diářích poznamenané datum 31. května 2014? Tak neváhejte a pište si: Maminy Cup, 4. ročník festivalu sportu a zdravého životního stylu maminek v každém věku a stavu, Sportovní areály města Kladna, tenisky, děti, tatínky a radostnou náladu sebou :) !

Bambiriáda 2014 navazuje na tradice

23. duben 2014

„Už nás znáte? Jsme zde znovu 25 let“ – pod tímto mottem se letos uskuteční Bambiriáda 2014. Šestnáctý ročník jedinečné celorepublikové akce, pořádané Českou radou dětí a mládeže (ČRDM), se tentokrát zabývá připomenutím činností spolků s dlouholetou tradicí, které musely svoji existenci v dobách autoritářského režimu přerušit a po listopadové revoluci ji mohly svobodně znovuobnovit. Bambiriádu bude možné navštívit od 22. do 25. května v některém z 15 areálů situovaných do všech krajů naší republiky. Bambiriádními městy jsou Blansko, České Budějovice, Český Těšín, Chrudim, Ivančice, Krnov, Kyjov, Liberec, Náchod, Ostrava, Plzeň, Praha, Šumperk, Třinec a Zlín. Hlavním cílem Bambiriády je každoročně prezentace celoroční, pravidelné činnosti rozmanitých dětských organizací a spolků.

Eliáš a babička z vajíčka, Madlenka a brejličky - knižní novinky pro děti a rodiče

6. duben 2014

Představujeme vám zajímavé knížky z nakladatelství Portál a Mladá fronta. Eliáš a babička z vajíčka, Madlenka a brejličky, Malované příběhy, Zvířátka levou zadní, Jak přežít, když mě všechno štve a Moje hrady a zámky jsou určeny dětským čtenářům. Knížku Zdravý rozum ve výchově ocení především rodiče.

Běžíme pro rodinu: RODIČE NA START!

19. březen 2014

Občanské sdružení APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství pořádá v neděli 27. dubna 2014 běžeckou akci pro celou rodinu s názvem „RODIČE NA START! aneb Rodičovství je běh na dlouhou trať“. Rodinný běh s doprovodným programem se koná u příležitosti mezinárodního Dne rodiny v parku Královská obora Stromovka-Šlechtovka v Praze za účasti patronek sdružení – atletky Kateřiny Baďurové Janků a herečky Michaely Maurerové.

Inspirujte se při plánování volného času s dětmi

5. únor 2014

Připravujete program na výlet, dovolenou nebo odpoledne s dětmi? Využijte KAPesní KAtalog volného času pro ty, kdo se věnují DĚTEM. Nejnovější vydání oblíbené plánovací pomůcky opět nabízí nápady na prožití volného času, který věnujete dětem.

Knížky pro děti pod stromeček

5. prosinec 2013

Z knižních novinek jsme vybrali několik tipů, které by se mohly Ježíškovi hodit, inspirujte se: Husa Líza a vánoční hvězda, Nanukova dobrodružství a knížka Anička, žabičky a jejich přátelé pro začínající čtenáře, Z. Svěrák a J. Uhlíř DĚTEM pro malé i velké hudební nadšence, Dušinka, víla věcí pro děti, které vědí, že věci nejsou jen obyčejné předměty, Tvoříme s dětmi s darů přírody pro společné výtvarné hrátky a také knížky pro dobrodružné povahy Mizící hmyzíci, Malý princ a Planeta knihomolů a Knížka pro špiony.

Knížky na prázdniny – pro mrňousky a jejich dospělé

6. červen 2013

Vybrali jsme pro vás deset zajímavých knih pro prázdninové čtení s dětmi a o nich. Nejmenší čtenáře potěší nová „Pohádka O Horymírovi“ od Lucie Seifertové nebo zvukomalebná říkadla v knize „Katka čeká na zvířátka“. Pro starší děti je určeno dobrodružství Malého prince na Planetě slova a pokračování příběhu baletky Ely „Ela a maškarní ples“. Z titulů pro rodiče určitě nepřehlédněte knihu „Nenech si to líbit“ o ochraně dítěte před sexuálním zneužitím.

Na dětskou hudební scénu se derou nové Písničky kluka BomBarďáka

4. červen 2013

Kreslený 3B BomBarďák není žádný zelenáč. Razantně vstoupil do virtuální kapely 3B, aby následně založil kapelu, která nese jeho vlastní jméno. A hned ze tří muzikantů udělal BomBarďáky, kteří natočili vtipné, svěží a rozpustilé album.

Jubilejní Bambiriáda 2013 představí dětství v proměnách času

2. květen 2013

Poslední květnový víkend bude i letos patřit celorepublikové přehlídce volnočasových aktivit pro děti a mládež, Bambiriádě. Jubilejní 15. ročník této jedinečné akce pořádané Českou radou dětí a mládeže (ČRDM) nese podtitul „Dětství v proměnách času“.

TANEC PRAHA DĚTEM 2013

29. duben 2013

Prologem jubilejního 25. Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2013, bude již pošesté část věnovaná dětem s názvem TANEC PRAHA DĚTEM 2013 (27. 5. – 1. 6. 2013). Představení, dílny, prezentace, diskuze, to vše se odehraje v divadle Ponec, Studiu ALTA či v parku u Žižkovské věže.

Jak motivovat děti ke studiu cizích jazyků

19. březen 2013

V dnešní době si většina rodičů uvědomuje, že znalost cizích jazyků je čím dál tím důležitější. Proto se snaží své děti ke studiu jazyků vést od útlého věku. Ať už své dítě přihlásíte na jazykový kurz již v předškolním věku nebo počkáte, až se začne cizí jazyk učit na základní škole, děti musíte ke studiu co možná nejlépe motivovat. Motivace je totiž základem úspěchu a celé jazykové studium na ní stojí.

Den otevřených dveří POHYB DĚTEM

17. únor 2013

Přinášíme dobrou zprávu pro všechny aktivní maminky a jejich neposedné rarášky z Prahy 5 a okolí. Od ledna 2013 můžete navštěvovat cvičení POHYB DĚTEM také v Juklíku na Praze 5.

Hurá do školy! - zábavný pracovní sešit pro předškoláky a začínající školáky

30. leden 2013

Hurá do školy! Máte doma předškoláka nebo prvňáčka? Pak právě pro vás vydává nakladatelství Portál nový pracovní sešit, který dítěti usnadní jeho první kroky ve škole.

Tip: Chcete se zviditelnit? Nabízíme reklamní pozice na tomto webu. Vždy jen za rozumné ceny. Pište na redakce@peknyden.cz.

Co je nového na PeknyDen.cz?

Přehled nových míst pro rodiny s dětmi, upoutávky na akce, soutěže a články můžeme zasílat i Vám. Novinky obvykle zasíláme jednou měsíčně.

Přihlaste se k odběru novinek

Váš prohlížeč je už stašího data a může být nebezpečný!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

×