Články

Zajímavosti, aktuality, premiéry, knihy pro děti a rodiče.

Aprílové novinky z Portálu

27. duben 2016

Někdy krásně jindy zase déšť a sníh? Duben si z nás prostě střílí! A právě takové aprílové počasí vybízí ke čtení. Proto si nakladatelství Portál připravilo další novinky vhodné pro děti i rodiče. Jednou z těchto novinek je „Cvičení pro pohodlné“, kde maminky (i tatínci) naleznou mnoho tipů na cviky, které je udrží v kondici. Další kniha je vhodná spíše pro školní děti, které mají problém v dnešním světě lákadel, soustředit se na domácí úkoly. Rodičům pomůže zjistit, kde leží potenciál jejich dítěte a jaké jsou jeho slabé stránky. A poslední novinkou je soubor hádanek vhodný pro předškolní děti. Děti si díky knize srozumitelnou a zábavnou formou rozvíjejí znalosti o okolním světě.

V Divadle Hybernia se chystá nový rodinný muzikál, tentokrát inspirovaný Alenkou z říše divů

27. duben 2016

Produkční společnost Pixa-pro představila tvůrce i kompletní obsazení očekáváného rodinného muzikálu nazvaného Alenka v kraji zázraků. Dílo od scénáristů Jana a Aleny Pixových, kteří mají na svém kontě úspěšná představení Sněhová královna nebo Kapka medu pro Verunku, tentokrát zhudebnil slovenský popový král, Vašo Patejdl. Texty k písním napsala Kristýna Pixová. V hlavních rolích se představí Dagmar Patrasová, Jan Čenský, Sabina Laurinová či Martina Pártlová. Režisérské taktovky muzikálu s chystanou premiérou na 22. a 23. září, se ujal oceňovaný mladý tvůrce Matěj Balcar, o scénu a kostýmní provedení se postará Martin Černý, držitel ceny Alfréda Radoka z roku 2011.Kouzla a triky budou nedílnou součástí každého představení, jejich dramaturgie a návrhu se ujal iluzionista Pavel Kožíšek.

Lipno baví – a to po celý rok

18. duben 2016

Lipno baví – to je slogan informačního portálu týkajícího se Lipna a okolí. Tento slogan, jak mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, je na rozdíl od různých podobných pravdivý. Na Lipno totiž můžete jet prakticky kdykoli a vždy budete mít o zábavu postaráno nejen Vy, ale hlavně – a to je důležitější – Vaše ratolesti. Jak ví správný líný rodič, pokud je zabaveno dítě, rodič si může užívat zaslouženého klidu. Jediné, co by mohlo někoho přímo v Lipně nad Vltavou trošku rozladit, jsou ve vrcholných sezonách (jarní a letní prázdniny) davy lidí. Jelikož jestli něco v Lipně mírně přehnali, tak je to množství ubytovacích kapacit a zejména spousty apartmánových domů na břehu Lipna poblíž přístavu. Pokud si ale vyberete okrajové sezony, bude vše v pořádku.

Noc s Andersenem letos s audioknihou Malá mořská víla zdarma

31. březen 2016

Šestnáctý ročník Noci s Andersenem se bude konat 1. dubna 2016 na více než 1500 registrovaných místech po celé Evropě a ve vzdálenějších zemích, třeba v Austrálii. V České republice se bude nocovat na více než 1200 místech. Tématem letošního ročníku je 180. výročí napsání pohádky Malá mořská víla. Audiotéka se tuto akci rozhodla podpořit natočením pohádky Hanse Christiana Andersena do podoby audioknihy. I když nebudete ani na jednom z míst, můžete se zúčastnit Noci s Andersenem i v pohodlí domova právě poslechem audioknihy s hlasem Ladislava Freje.

S dětmi na dovolenou do Petrovic (zn. snadno a rychle)

14. březen 2016

Jelikož zima se pomalu ale jistě chýlí ke konci a čas dovolených se blíží, dovolím si postupně přiblížit některá místa, která si myslím, že stojí za návštěvu a kde nejen rodiny s dětmi budou jistojistě spokojeni. Takovým místem jsou i Šumavské roubenky v Petrovicích u Sušice.

Audioknižní novinky přímo do ouška

24. únor 2016

Příběhy nejčastěji vypráví nebo čtou rodiče před spaním nebo učitelé ve školkách a školách. Co když ale čte příběh někdo slavný jako třeba Libuše Šafránková, Marek Eben nebo Martin Dejdar? I to je dnes možné díky audioknihám. Příběhy které můžete poslouchat při cestování, odpočinku nebo třeba skládání puzzle. Namluvené příběhy a pohádky jsou už pro ty nejmenší ouška. Stačí si jen vybrat na Audiotéce, která nabízí více než 600 pohádek. Tady jsou nejnovější tipy na pohádkové audioknihy.

Jarní novinky Portálu

14. únor 2016

Nakladatelství Portál vydává mnoho zajímavých knížek a nyní si pro vás připravilo…

Přichází zima a s ní i čas na čtení s Portálem!

2. prosinec 2015

Nakladatelství Portál vydává mnoho zajímavých knížek a nyní si pro vás připravilo další novinku pro vhodnou pro rodiče. Naleznete v ní tipy, jak děti vychovávat nejen s láskou, ale i rozumem.

Úspěšný muzikál Sněhová královna ve své druhé divadelní sezóně!

11. listopad 2015

Po úmorných letních vedrech se můžete příjemně přeladit do nastávající podzimní a zimní atmosféry v divadle Hybernia s původním českým muzikálem SNĚHOVÁ KRÁLOVNA, který s drobnými úpravami oproti minulé sezóně uvádí Pixa-pro, MusicModelTrust a Barták music. Muzikál má od své premiéry 20.září 2014 za sebou již 70 úspěšných repríz a na prkna divadla Hybernia se od října 2015 vrací ve 20ti exkluzivních představeních. Na první představení 11.10. můžete získat vstupenky za snížené vstupné. Představení jsou v rámci generálek.

Venku sychravo a prší? Čtěte s Portálem!

30. říjen 2015

Nakladatelství Portál vydává mnoho zajímavých knížek a nyní si pro vás připravilo další novinky pro děti. V první knize naleznete mnoho tipů, jak si hrát se svými malými ratolestmi nebo si s námi přečtěte o Alence, která hledá dobrodžuství v první třídě v knize „Záhada školní půdy“ a nebo novinku pro kluky „Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho“, která pojednává o dvou zcela odlišných klucích, jejichž život dokáží změnit kouzelné tenisky.

Podzimní novinky v nakladatelství Portál!

10. září 2015

Nakladatelství Portál vydává mnoho zajímavých knížek, ve kterých nechybí ani tituly pro děti. Přečtěte si s námi aktuální novinky „Pohádkové hrátky se zvířátky“ od Stanislava Reschové a „Jak vyzrát na pavouky?“ od Catherine Leblanc, obrázky namaloval Roland Garrigue.

Letní novinka v nakladatelství Portál

14. srpen 2015

Nakladatelství Portál vydává každý měsíc spoustu zajímavých knížek, ve kterých nechybí ani tituly pro děti. Přečtěte si s námi aktuální novinku „Barvy“ od Hervé Tullet.

Jarní novinky v nakladatelství Portál

9. červen 2015

Nakladatelství Portál vydává každý měsíc spoustu zajímavých knížek, ve kterých nechybí ani tituly pro děti. Přečtěte si s námi aktuální novinky Jak s dětmi mluvit o smrti od Lindy Goldman a Pohádky pro všední den ze série První čtení Evy Horákové.

KAPesní KAtalog volného času pro ty, kdo se věnují DĚTEM

1. červen 2015

Inspirujte se v novém KAPesním KAtalogu volného času pro ty, kdo se věnují DĚTEM. Deváté vydání oblíbené plánovací pomůcky vyšlo 29. ledna 2015 a opět vám bezplatně nabízí tipy na výlety, pozvánky na akce a užitečné informace pro volný čas s dětmi.

Letní tábory 2015

19. květen 2015

Léto se kvapem blíží a vy máte strach, že se vaše dítě bude nudit doma? Nebojte se a zkuste jej poslat na tábor mezi své vrstevníky. Témata táborů jsou různé – od sportovních po výtvarné a vy si určitě vyberete ten nejlepší!

Tábory nejsou nafukovací a některé nabízí už jen poslední místa, tak si pospěšte, ať vám právě to vaše nikdo nevyfoukne!

Vybrali jsme pro vás několik zajímavých táborů.

Tip: Chcete se zviditelnit? Nabízíme reklamní pozice na tomto webu. Vždy jen za rozumné ceny. Pište na redakce@peknyden.cz.

Co je nového na PeknyDen.cz?

Přehled nových míst pro rodiny s dětmi, upoutávky na akce, soutěže a články můžeme zasílat i Vám. Novinky obvykle zasíláme jednou měsíčně.

Přihlaste se k odběru novinek

Váš prohlížeč je už stašího data a může být nebezpečný!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

×