Články

Zajímavosti, aktuality, premiéry, knihy pro děti a rodiče.

Listopadové novinky z Portálu

14. listopad 2016

Knížka Kamzíkův skok je určena dětem od čtyř do osmi let. Vypráví o malém kamzíkovi, kterému během chvilky zemře starší bratr, ale on s maminkou musí dál za svým stádem… A dvanáctiletý Lukas netuší, jak si najít kamarády nebo oslovit spolužačku, která se mu líbí. Existují na to vůbec nějaká pravidla? Jak má člověk poznat, co je zrovna in – a proč? Lukas je ze všech svých životně důležitých problémů dočista zmožený, když vtom se mu dostane naprosto nečekané a nechtěné pomoci. Pomoci, o kterou vlastně ani trochu nestojí… Poslední novinou je kniha „Připoutej se, nebo umře jednorožec!“. Vytáčí vás někdy vaše děti nějakými svými zlozvyky? Vyzkoušeli jste už všechno možné, ale nic nepomohlo? Pak máte poslední šanci – našeho nového rádce a skutečně fungující tipy od skutečných rodičů.

Barevný podzim ve Sklenařicích u Vysokého nad Jizerou

8. listopad 2016

Pro letošní podzimní prázdniny jsme si s dětmi vybrali pobyt na horách, v chalupách Stodoly ve Sklenařicích u Vysokého nad Jizerou. Počasí nám sice přálo tak nějak střídavě, jak to už na podzim bývá, ale i tak jsme si to krásně užili. Zásluhu na tom má jak výborné ubytování, tak i místo samotné a výhledy na okolní „panoramata“. Když to tak vezmu, zažili jsme zde všechny druhy počasí (kromě sněžení), a když vysvitlo sluníčko, byla to opravdu odměna. Podzimní barvy všude kolem, krásně upravené louky a chaloupky… A když jsme náhodou zmokli, věděli jsme, že se vrátíme do krásné, vyhřáté chalupy. Kdo by vymrzl opravdu hodně, mohl využít saunu.
Chalupa je pronajímána celoročně, v zimě je možnost využít sjezdovku hned proti chalupě (závislá na přírodním sněhu) nebo dojet do Vysokého do skiareálu Šachty (2km), popř. do Jablonce nad Jizerou do skiareálu Kamenec (4km) nebo do Pasek nad Jizerou do zdejšího skiareálu, kde je i sedačková lanovka (5km). Větší střediska jako Harrachov nebo Rokytnice jsou také v dosahu. V létě je možné kromě turistiky využít u chalupy venkovní bazén a dětské i fotbalové hřiště. Jsem trochu nalomená, zda si zde již nezajistit letní dovolenou, pro zimní již nyní není šance…

Říjnová novinka z Portálu

24. říjen 2016

Kniha je určená ke společnému čtení dětí s rodiči či prarodiči. Pojednává o sedmiletém Péťovi, který dostane od babičky k narozeninám malého dinosaura. Zdánlivě obyčejná hračka však jako zázrakem ožije a stává se chlapcovým nejlepším kamarádem…

Podzim, jak má být v šumavské dřevěnce v Albrechtci

27. září 2016

Šumavu má naše rodina ve zvláštní oblibě a některá místa navštěvujeme i několikrát ročně. Poslední roky jezdíme rádi do dřevěnky rodiny Bártů v Albrechtci u Zdíkova. Jezdíme sem pravidelně v létě už nejméně pět let a jsme tu vždy velmi spokojeni. Teď už sice asi definitivně začal podzim, to je ale pro Šumavu spíše bod navíc. Když bude jen trochu přát počasí, změní se to tady v houbařský ráj a pěší turistika je na podzim také příjemnější, než v parném létě. Na některých nejznámějších místech alespoň nebude takové množství lidí jako v sezoně. A protože tento i další měsíce nabízejí možnosti prodloužit si víkendy s využitím státních svátků i podzimních prázdnin dětí, nebude na škodu trocha inspirace…

Portálové novinky v září

19. září 2016

Které dítě by nechtělo umět kouzlit? Díky kouzelníkovi Pavlu Kožíškovi a ilustrátorovi Liboru Drobnému jsou kouzla přístupná dětem více než kdy předtím. Pracovní sešit Povídám, povídám pohádku má za cíl právě podporu a rozvíjení vyjadřovacích schopností zejména předškoláků, ale i mladších školních dětí. Kdo jednou vstoupí do lesa, musí si dát pozor na bludný kořen! Malý Toník, který je na prázdninách u babičky, nevědomky a za trest jeden nastražený bludný kořen překročí a ztratí se v lese. Chcete proniknout do myšlenek a pocitů osob, které milujete? Pochopit, proč děláte to, co děláte? Sourozenecké konstelace, tedy pořadí, v němž jsme se narodili, ovlivňuje způsob našeho myšlení a chování.

Vysočina aneb pohodová dovolená v Trhové Kamenici

23. srpen 2016

Léto (nebo spíše prázdniny) se bohužel nezadržitelně blíží ke svému konci… Také máte ten pocit, že dva prázdninové měsíce utečou vždy nějak rychleji, než ty ostatní? Já mám ten pocit od dětství a postupem času se nemění. S dětmi si chceme prázdniny pořádně užít, a tak vždycky ( asi stejně jako spousta maminek) plánuji letní měsíce s řádným předstihem. Má to ale své výhody, jelikož v zimě je ještě z čeho vybírat, i když ty nejlepší chalupy si stálí zákazníci zamlouvají vždy již rok dopředu, a to je pak se sladěním termínů těžké. Mám zatím tu „výhodu“, že jsem na mateřské a tudíž mám nonstop dovolenou, s volnem tatínků je to samozřejmě omezené, a proto i z toho důvodu jsme se rozhodly pro dámskou jízdu, tj. 3 ženské a 5 dětí. Mužské protějšky s námi strávily jen víkendové dny. I když to je s dětmi někdy trochu složitější, dovolenou jsme si nakonec všichni užili, i proto, že chalupa byla opravdu komfortní. Jako podmínku jsme si daly (my ženy) myčku, abychom nestrávily hodiny mytím nádobí, pračka se také s dětmi hodí a bazén je v létě k nezaplacení. To vše chalupa v Trhové Kamenici splňuje a navíc je i finančně dostupná, takže bylo rozhodnuto…

Srpnová novinka z Portálu

11. srpen 2016

Blíží se nový školní rok a s ním je tu i školní detektiv Radílek. Pojďte s ním zjistit, kdo má na svědomí všechny ty naschvály a ztracené věci. Naleznete pachatele společně?

Dovolená u moře - ostrov Zakynthos

26. červenec 2016

Léto = moře. Jelikož léto je v plném proudu, vybočím tentokrát ze stereotypu a budu psát výjimečně o zahraničním ubytování. Jelikož někomu by se mohlo doporučení hodit ještě v letošní sezoně, popřípadě v té následující.

Svět zdraví a Chefparade chtějí naučit děti zdravě jíst

28. červen 2016

Škola vaření Chefparade a Svět zdraví – značka u nás známá jako rozsáhlá síť výživových poraden – se rozhodly připravit příměstské tábory s jedinečným zaměřením. Chtějí totiž naučit české děti vařit jejich oblíbená jídla zdravě a zároveň chutně, jak je mají rády.

Ráj ve Stupné

14. červen 2016

Český ráj je jednou z oblastí v České republice, kterou má naše rodina ve zvláštní oblibě. Byli jsme zde již mockrát a je až s podivem, jak různorodý je to kraj. Každá oblast úplně jiná. Je zde spousta možností vyžití jak v přírodě, tak i velká spousta historických památek a to vše je soustředěno na poměrně malé ploše. Každý si zde zkrátka najde to své. Mám ráda, když třeba při víkendovém pobytu jedeme na takové místo, kam v pátek dorazíme, zaparkujeme auto a použijeme ho zase až v neděli k odjezdu domů… Ubytovacích kapacit je v Českém ráji nepřeberné množství a my jsme zde byli již v mnoha pěkných chaloupkách. Blíže Vám popíšu jednu z nich, kde jsme byli naposledy. Bude to třeba dobrý tip pro dovolenou na podzim nebo pro nějaký podzimní prodloužený víkend. V tomto období je samozřejmě léto v tak pěkných chalupách již beznadějně zaplněné…

Letní výlety: Co nezapomenout doma?

31. květen 2016

Až už se s dětmi nebo sami chystáte na Lipno, na Říp nebo jen na houby, neměli byste zapomenout na pár drobností. Stojí sice jen pár korun, ale uprostřed lesa je jejich přítomnost ve vašem batůžku naprosto neocenitelná. Odškrtněte si:

Červnové novinky z Portálu

31. květen 2016

Novinkami Portálu jsou knihy V zoo není žádná nuda a Jak to chodí v lidské hlavě. Nová kniha z řady První čtení, to nic není vás spolu s malým chlapcem Hugem zavede do zoologické zahrady, kde se dozvíte spoustu zajímavých věcí. Víte třeba, proč nosí lemuři vlajky?

Druhá kniha je o tom jak funguje naše hlava a to vysvětlí dětem mozek kluka Filipa z knihy. „Už ani nevím, kde a kdy se objevil nápad napsat knížku o psychologii určenou dětem. Vyplynulo to asi nějak přirozeně ze situace – z pocitu, že takových věcí moc není, nebo vlastně na trhu úplně chybí.“ Tak odpovídá autorka knihy Petra Štarková na otázku, kde se vzal nápad na knihu psychologie pro děti. Vědí totiž hodně o oceánech, vesmíru, ale málo o vlastních emocích a náladách.

Ekoroubenka ve Studánkách nedaleko Domažlic

24. květen 2016

Pokud se chystáte s rodinou ještě před létem někam vyrazit a neláká Vás ubytování v hotelovém pokoji či v penzionu, zkuste to sem. Pokud nehledáte luxus a servis, ale klid a soukromí v přírodě, bude to nejspíš správná volba. Děti (a to nejen ty městské a panelákové) ocení ubytování v bezprostřední blízkosti domácích zvířat (ovce, slepice i s kohoutem, kočky…) i krásný rybníček s rybkami. Rodiče si možná navečer najdou čas na romantické posezení na terásce s pergolou nebo odpočinek ve venkovní sauně, ze které je molo přímo do již zmíněného rybníčku (koupacího biotopu). Největším šlágrem pro děti bylo vybírání vajíček i krmení drůbeže a koček. Sbírání i následné zkonzumování vajíček je povoleno majitelem.

Májové novinky z Portálu

6. květen 2016

Portál tentokrát svou produkci obohatil o autory ze severu a vydal knihu Piráti z ledového moře. Od stejné autorky Fridy Nilsson loni vydal Gorila a já, jestli si vzpomínáte. Tuto knihu si také vybral herec Lukáš Hejlík ke svému scénickému čtení, jehož premiéra bude na veletrhu Svět knihy. A další novinkou jsou Kůzlátka neposlušná a poslušná. Dvě pohádky v jednom nádherně ilustrovaném vydání!

Šlápněte do pedálů společně s dětmi! Nejdřív ale vyberte správné kolo.

2. květen 2016

Podle čeho vybírat? Poradíme vám!
Máma a táta ví všechno nejlíp. O hračkách, svačinách, pohádkách i výběru kola. Nebo ne? Rodiče, kterým záleží na bezpečném počínání svého potomka, se v některých oblastech rádi svěří odborníkům. Všechno totiž opravdu vědět nemusí. Třeba právě ve chvíli, kdy se z jejich malého chodce a běžce pomalu stává cyklista.

Tip: Chcete se zviditelnit? Nabízíme reklamní pozice na tomto webu. Vždy jen za rozumné ceny. Pište na redakce@peknyden.cz.

Co je nového na PeknyDen.cz?

Přehled nových míst pro rodiny s dětmi, upoutávky na akce, soutěže a články můžeme zasílat i Vám. Novinky obvykle zasíláme jednou měsíčně.

Přihlaste se k odběru novinek

Váš prohlížeč je už stašího data a může být nebezpečný!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

×