Modrý pták

Stavovské divadlo, Železná ulice/Ovocný trh, Praha 1 - Staré Město

Poslední změna
8. leden 2019

O akci

Inscenace Národního divadla pro všechny diváky od 7 let

Modrý pták jako touha po prchavém, neuchopitelném štěstí. Dobrodružná cesta za duší věcí a tvorů kolem nás, která sama o sobě je cílem – jen na cestě může ústřední dvojice pochopit, že mezilidské vztahy a vzájemný soucit jsou tím, co nám přinese onoho „modrého ptáka“. 

Nejznámější text vlámského symbolisty, nositele Nobelovy ceny Maurice Maeterlincka je jednou z nejpůsobivějších alegorií světové literatury, a proto promlouvá jak k dospělému, tak dětskému divákovi. Bohatá autorova fantazie oživující svět kolem nás inspiruje tvůrce k opulentnímu scénickému ztvárnění a slibuje podívanou pro všechny, kdo se rádi nechávají okouzlovat. 

Národní divadlo nabízí také doprovodný program k představení: Videowalk „Play Maeterlinck“ je dobrodružná cesta Stavovským divadlem. Divákům jsou zapůjčena sluchátka a tablet a oni samostatně vstupují do prostoru divadla. Interaktivní formát umožňuje volit si svoji trasu a utvářet tak vlastní příběh. Odehrává se v hledišti, foyer a zákulisí Stavovského divadla.
Co zbude z člověka, který se probudí po sto letech spánku? Zhluboka se nadechněte, zavřete oči a vstupte do těla Maurice Maeterlincka. Rozhlédněte se kolem sebe. Co vidíte?
Videowalk je určen pro diváky od 10 do 99 let, koná se před nebo po představení Modrý pták. Vstupenky v ceně 50,– Kč lze koupit na pokladnách Národního divadla a on-line.

Místo konání
Stavovské divadlo Železná ulice/Ovocný trh 110 00 Praha 1 - Staré Město Ukaž na mapě
Telefon
224 901 448
E-mail

Plavecká škola Betynka - Sport klub U Divadla 47 m

Praha 2, Rytířská 22
Plavání dětí od 4 měsíců do 4 let s rodiči. Plavání dětí od 3 do 8 let bez rodičů. Ve všech skupinách mohou plavat děti i rodiče s různým druhem postižení.

Pro miminka Dětská hřiště, sportoviště, zábavní parky Kroužky pro dětiPraha – 2

Škola plavání Plaváček 47 m

Praha 1, Rytířská 22
Kurzy plavání rodičů s dětmi od 6 měsíců, plavání předškolních dětí. Při vstupu s kočárkem zajištěna pomoc do schodů, kočárky jsou hlídané službou v recepci a kamerovým systémem.

Pro miminka Dětská hřiště, sportoviště, zábavní parky Kroužky pro dětiPraha – 2

Sport Klub u Divadla 47 m

Praha 1, Rytířská 22
Cvičení pro těhotné, v ramci lekce možnost využití vířivky. Nutná rezervace návštěvy lekce na na 774 452 252 (Kateřina Húsková).

Pro těhotné a čerstvé rodičePraha – 2

Muzeum voskových figurín 161 m

Praha 1, Celetná 555/6
Figuríny světově proslulých osobností ze světa sportu, kultury i politiky. Rozsáhlá expozice čítá několik pater a narazíte zde na opravdu zajímavé osobnosti. V první části se seznámíte s důležitými postavami temného…

Výlety s dětmiPraha – 2

Papilonia - motýlí dům Praha 161 m

Praha 1, Na Příkopě 14
Největší motýlí dobrodružství v Praze! Představte si opuštěný chrám v deštném pralese, který postupně pohlcuje okolní vegetace. Stromy zarůstají do zdí, liány obepínají bezbranné sochy… A nyní si představte, že právě…

S kočárkem Výlety s dětmi Zoo, zvířata a přírodaPraha – 2

Doporučte tuto akci.
Doporučuji

122 lidí doporučuje

Tip: Chcete se zviditelnit? Nabízíme reklamní pozice na tomto webu. Vždy jen za rozumné ceny. Pište na redakce@peknyden.cz.

Portál peknyden.cz neodpovídá za případně změny programu.

Co je nového na PeknyDen.cz?

Přehled nových míst pro rodiny s dětmi, upoutávky na akce, soutěže a články můžeme zasílat i Vám. Novinky obvykle zasíláme jednou měsíčně.

Přihlaste se k odběru novinek

Váš prohlížeč je už stašího data a může být nebezpečný!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat nyní svůj prohlížeč

×